اسپری لاستیک

اسپری لاستیک
تاریخ:
۱۶ تیر ۱۴۰۰
اهمیت اسپری لاستیک 
به صورت کلی استفاده از تمیز کننده ها و اسپری ها برای محافظت از اتومبیل یک امر مهم و حیاتی است. در این زمینه نیاز لاستیک ها نیز نا دیده گرفته نمیشوند و بسیاری از شرکت های سازنده اسپری جات وبرای اتومبیل ها به منظور برق انداختن و یا نرم کردن لاستیک ها، اسپری هایی را طراحی و تولید کرده اند و برای مصرف به بازار ها ارائه کرده اند.
این اسپری ها به صورت کلی چند هدف را دنبال میکنند. در ابتدا و مهم ترین هدف از تولید این اسپری ها ایجاد درخشندگی در لاستیک است.
همچنین هدف مهم دیگری که این اسپری ها دنبال میکنند نرم کردن لاستیک است.شاید بپرسید چرا لاستیک به نرم کردن نیاز دارد ؟  ممکن است در بررسی لاستیک اتومبیلتان خطوط و چین خوردگی های زیادی ببینید. این چین خوردگی ها به خودی خود مشکل ساز نیستند ولی در فصول سرد سال و یخبندان ممکن است خطر های زیادی به بار آورند. همچنین در فصول گرم و داغ در تابستان و در شهر های آفتاب خیز و گرم نیز این امکان وجود دارد. زمانی که شما با سرعت بسیار زیاد در حال رانندگی با وسیله نقلیه خود هستید و هیچ توجهی به میخ های جدا کننده لاین در اتوبان ها و بزرگ راه ها ندارید و یا برامدگی های چاه های فاضلاب در سطح شهر و یا همینطور دست انداز ها با سرعت به آن ها برخورد میکنید و اولین و تنها ناحیه ای که مورد حمله قرار میگیرد لاستیک ها هستند.

وجود اسانس در اسپری لاستیک

اسانس ها با قیمت بالای خود باعث گران تر شدن اسپری ها میشوند. وجود آن ها در اسپری ها لازم نیست ولی بسیاری از افراد نیز دوست دارند این رایحه را حس کنند. بنابراین در بسیاری از اسپری های لاستیک اسانس وجود دارد ولی به صورت کلی اسانس در اسپری های لاستیک یک مورد اضافی است !

تثبیت رنگ مشکی لاستیک  

اسپری لاستیک باعث تثبیت رنگ لاستیک میشود. علاوه بر این موارد شاهد هستیم رنگ لاستیک اتومبیل پس از مدتی دچار تغییر و رنگ پریدگی میشود. اسپری های مخصوص تایر و لاستیک دارای موادی است که باعث براق شدن لاستیک ها و تثبیت رنگ آن ها میشود.
 
طریقه استفاده از اسپری لاستیک و تایر

برای استفاده از اسپری های مخصوص لاستیک باید ابتدا گرد و غبار ایجاد شده بر روی چرخ ها را از بین ببرید و سپس با استفاده از شوینده ها آن را به صورت کامل تمیز کنید و بشویید. سپس رینگ و لاستیک را خشک کنید. حالا میتوانید از اسپری استفاده کنید.
برای این کار اسپری را از فاصله 30 سانتیمتری بر روی لاستیک اسپری کنید و سپس آن را با استفاده از یک پارچه پاک کنید.
لاستیک بسیار نرم و براق میشود و به رنگ اول خود برمیگردد. بهتر است گل های قسمت گل را پیش از استفاده از اسپری تمیز کنید و از بین ببرید. زیرا ممکن است این گل ها باعث شود لاستیک در سرعت بیشتری و در مدت زمان کمتری دوباره به کثیفی و حالت پیشین خود برگردد. استفاده از اسپری های لاستیک بسیار مهم و حیاتی است و میتواند از بروز دادن خطرات شدیدی مانند تصادفات و واژگونی اتومبیل در اثر ترکیدن لاستیک جلوگیری کند.

خارج کردن ریزه سنگ های درون شیار لاستیک را جدی بگیرید 

سنگ ریزه ها را از لاستیک خارج کنید.زمانی که شما با اتومبیل خود درون یک خیابان تازه آسفالت شده وارد میشوید و یا در یک جاده خاکی رانندگی میکنید سنگ ریزه ها به شیار های درون لاستیک نفوذ میکنند و شیار ها پر از این ریزه سنگ ها میشوند. این سنگ ریزه ها باعث میشود سر و صدای داخل کابین خودرو بسیار زیاد و غیر قابل تحمل شود. همچنین این ریزه سنگ ها به مرور باعث خوردگی لاستیک  میشود و با تغییر دمای هوا و انقباض و انبساط لاستیک و سنگ ریزه ها بر روی لاستیک ایجاد ترک و شکاف و چین خوردگی میکنند. بهترین کار این است که پیش از استفاده از اسپری ابتدا با یک وسیله تمامی سنگ ریزه ها را از شیار های لاستیک خارج کنید.
 
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
انواع اسپری اتومبیل
 ۲۴ تیر ۱۴۰۰

انواع اسپری اتومبیل

انواع اسپری اتومبیل اسپری اتومبیل یکی از بهترین و پرفروش ترین محصولاتی است که برای تمیز کردن و نگهداری از اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد. چرا باید از اسپری اتومبیل استفاده کنیم؟ یکی از مهمترین و اساسی ترین سوال هایی که برای بسیاری از افراد در هنگام استفاده از اسپری اتومبیل پیش می آید، اهمیت و ضرورت ...  ادامه مطلب 
کاربرد های درزگیر اتومبیل
 ۱۷ تیر ۱۴۰۰

کاربرد های درزگیر اتومبیل

کاربرد های درزگیر اتومبیل   درزگیر یا واکس ، نام یک محصول پر کاربرد در بخش تعمیرات و نگهداری از انواع وسایل نقلیه است. در مورد این محصول با نام های دیگری نظیر نوار درزگیر، موم درزگیر یا خمیر درزگیر هم سر و کار داریم. در برخی از منابع به دلیل ویژگی های فیزیکی و قابلیت هایی که این محصول ارائه می‌دهد، از ...  ادامه مطلب 
ضد یخ و طریقه استفاده آن
 ۱۶ تیر ۱۴۰۰

ضد یخ و طریقه استفاده آن

ضد یخ   نگهداری از اتومبیل ، نیاز به درک نحوه کار و اجزای مختلف مورد نیاز برای درست کار کردن آن دارد.یکی از اجزای مهم ,سیستم خنک کننده است که به ضد یخ نیاز دارد.این مایعات برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موتور ضروری هستند. ضد یخ ، همچنین به عنوان خنک کننده شناخته می شود.مایعی است که به رادیاتور اضافه می ...  ادامه مطلب 
راهکارهایی برای پاک کردن حشرات از روی بدنه اتومبیل
 ۱۲ تیر ۱۴۰۰

راهکارهایی برای پاک کردن حشرات از روی بدنه اتومبیل

راهکارهایی برای پاک کردن حشرات از روی بدنه اتومبیل در این مطلب چند ترفند برای پاک کردن آثار چسبنده حاصل از برخورد حشرات به بدنه اتومبیل را معرفی خواهیم کرد. اهمیت زدودن حشرات به خصوص بعد از خشک شدن آن‌ها بر روی بدنه اتومبیل مشخص می‌شود چرا که گا‌ها با گذشت زمان تنها راه حلی ...  ادامه مطلب 
حوله مایکروفایبر چیست؟
 ۱۲ تیر ۱۴۰۰

حوله مایکروفایبر چیست؟

حوله مایکروفایبر چیست؟ حوله یکی از وسایل ضروری است که در طرح‌ها و جنس‌های مختلفی در بازار وجود دارد. یکی از انواع حوله که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ حوله مایکروفایبر است. حوله‌های مایکروفایبر نسبت به انواع دیگر مثل پنبه، سبک‌تراست و دارای قدرت پاک‌کنندگی بیشتری است. در ادامه با این نوع ...  ادامه مطلب