ترفندهای موثر برای تهویه هوای داخل اتومبیل

ترفندهای موثر برای تهویه هوای داخل اتومبیل
تاریخ:
۱۱ آبان ۱۴۰۰
از آنجایی که بخش مهمی از زندگی انسان ها در سیستم حمل و نقل سپری می شود و به صورت روزانه از آن استفاده می کنند، بنابراین نحوه نگهداری از آن ها نیز مهم است. نه تنها بدنه و سایر ویژگی های ظاهری اتومبیل بلکه فضای داخل و هوای مطبوع آن نیز برایشان از اهمیت زیادی برخوردار است.
معمولاً فضاهای بسته به دلیل پیچیدن بوهای مختلف در آن هوای بسیار نامطبوعی پیدا می کنند. فضای داخل اتومبیل ها به دلیل عوامل مختلفی ممکن است هوای نامطبوع و بدی داشته باشد و چون این فضا در اکثر مواقع بسته است بوی نامطبوعی در آن می پیچد که سرنشین ها را آزار می دهد.
هوای داخل اتومبیل ها ممکن است به دلایل مختلف از جمله خوردن مواد خوراکی، بوی موادی که در اتومبیل حمل شده است و بوهای ناشی از دود سیگار یا سوخت بنزین اتومبیل بوی نامطبوعی می گیرد. این بوی نامطبوع در بعضی از فصل های سال از جمله فصل های گرم بسیار بیشتر می شود. همه این عوامل موجب شده است افراد به فکر پیدا کردن روش هایی باشند که هوای داخل اتومبیل خود را به همین شکل تصفیه کنند.
ترفندهایی برای تهویه هوای داخل اتومبیل 
1.استفاده از افشانه های هوا برای تهویه هوای داخل اتومبیل

اولین و موثر ترین ترفند استفاده از محصولات صنعتی است که بسیار سریع شما را از شر هوای نامطبوع اتومبیل رها می کند.می توانید افشانه یا اسپری هایی که به همین منظور تولید شده است از بازار خریداری کرده و در اتومبیل خود مورد استفاده قرار دهید. این اسپری ها یا افشانه ها قابلیت این را دارند که در عرض چند ثانیه هوای داخل اتومبیل شما را خوشبو کنند.
2.از بین بردن ذرات باقی مانده برای تهویه هوای داخل اتومبیل
یکی از موثرترین روش ها این است که شما در فواصل زمانی کوتاه اقدام به جارو کردن کف اتومبیل خود کنید. در صورتی که با دقت تمامی قسمت های کف اتومبیل از قبیل کف صندلی ها را جارو بکشید و باقی مانده ضایعات حاصل از خوراکی ها و مواد دیگر را تمیز کنید هوای اتومبیل تمیز تر و خوشبوتر خواهد شد.
سعی کنید همیشه یک کیسه برای جمع آوری ضایعات داخل اتومبیل داشته باشید و هر یکی دو روز آن را خالی کنید. با این کار نه تنها همیشه اتومبیل تمیز خواهد بود بلکه به دلیل جمع آوری به موقع این ضایعات می توانید به تهویه هوای داخل اتومبیل کمک کنید.
3-استفاده از خوراکی های خوشبوی طبیعی برای تهویه هوای داخل اتومبیل
یکی از بهترین پیشنهادات ما به شما این است که از خوراکی های خوشبوی طبیعی همیشه در اتومبیل قرار دهید تا همواره اتومبیل شما خوش عطر باشد و تهویه هوای داخل اتومبیل به شکل طبیعی اتفاق بیافتد.
از جمله این مواد خوشبو کننده دانه های قهوه هستند. این دانه معطر به شکل طبیعی می تواند بوی بسیاری از مواد را به خود جذب کند یا از بین ببرد. احتمالاً خودتان نیز برای خرید ادکلن به عطر فروشی های رفته اید. اگر توجه کرده باشید عطر فروش ها برای اینکه بوی عطر قبلی را از حس بویایی شما از بین ببرند تا بتوانید بوی عطر جدید را به خوبی استشمام کنید از دانه های قهوه استفاده می کنند. پس استفاده از این دانه تسویه کننده بوهای بد برای تهویه هوای داخل اتومبیل غافل نشوید.
4-استفاده از پوست پرتغال یا لیمو برای تهویه هوای داخل اتومبیل
پوست پرتغال و لیمو از آن دسته از عطر و بوهایی هستند که هر فردی از استشمام بوی آن لذت می برد. معمولاً اگر وارد فضایی شوید که در آنجا عطر لیمو یا پرتغال و نارنج پیچیده است از آن فضا لذت می برید. به ویژه پوست این میوه ها برای تهویه هوای داخل اتومبیل که یک فضای کوچک و بسته است بسیار مفید است. در زمستان که فصل این میوه هاست می توانید از پوست آنها در تهویه هوای داخل اتومبیل خود استفاده کنید.
5-استفاده از تمیز کننده های صنعتی برای تهویه هوای داخل اتومبیل
برخی از مواد مانند واکس هایی که برای تمیز کردن قسمت جلوی اتومبیل استفاده می شود معطر هستند. می توانید از این محصولات صنعتی هم برای تمیز کردن اتومبیل و هم برای خوشبو کردن و تهویه هوای داخلی آن استفاده کنید.
6-استفاده از محلول های طبیعی برای تهویه هوای داخل اتومبیل
محلول های طبیعی که از میوه به دست می آید می تواند خوشبو کننده خوبی برای تهویه هوای داخل اتومبیل باشد. یکی از محلول های طبیعی، سرکه است. سرکه انواع مختلف مانند سرکه سیب و انگور دارد، هیچ فرقی نمی کند که از سرکه کدام یک از این میوه ها استفاده کنید، سرکه خاصیت این را دارد که هوای داخل اتومبیل را تهویه کند. اگر پس از مدتی که از این محلول استفاده می کنید متوجه شدید که بوهای نامطبوع از اتومبیل به طور کامل از بین رفته است تعجب نکنید. پس در استفاده از این محلول طبیعی هیچ شک نکنید و به عنوان یک گزینه اثر گذار در تهویه هوای داخل اتومبیل استفاده کنید.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین مایع برای شستن اتومبیل چیست؟
 ۲۲ آبان ۱۴۰۰

بهترین مایع برای شستن اتومبیل چیست؟

تمیزکاری وسیله نقلیه شخصی علاوه‌بر بهبود بصری فضای شهر، نمادی از اهمیت راننده به شخصیت و جایگاه اجتماعی‌اش فارغ از برند و قیمت اتومبیل است. حال سؤال اینجاست که تمیز کردن اصولی اتومبیل چگونه باید باشد؟ یک سطل آب و یک پارچه، اولین ابزار برای شستن اتومبیل است. آن‌ها که قصد دارند این کار را ...  ادامه مطلب 
نکاتی برای تمیز نگه داشتن اتومبیل
 ۱۶ آبان ۱۴۰۰

نکاتی برای تمیز نگه داشتن اتومبیل

تمیز نگه داشتن اتومبیل در نگاه اول میتواند کار سختی باشد و از حوصله خارج باشد. اما فراموش نکنید، یک اتومبیل تمیز هم برای خود شما و هم برای ماشین تان شخصیت می آورد. نگهداری اتومبیل مستلزم رعایت کردن چند نکته است : 1.سطل زباله مخصوص اتومبیل برای تمیز نگه داشتن اتومبیل ،همیشه یک سطل زباله ...  ادامه مطلب 
انواع اسپری اتومبیل
 ۲۴ تیر ۱۴۰۰

انواع اسپری اتومبیل

انواع اسپری اتومبیل اسپری اتومبیل یکی از بهترین و پرفروش ترین محصولاتی است که برای تمیز کردن و نگهداری از اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد. چرا باید از اسپری اتومبیل استفاده کنیم؟ یکی از مهمترین و اساسی ترین سوال هایی که برای بسیاری از افراد در هنگام استفاده از اسپری اتومبیل پیش می آید، اهمیت و ضرورت ...  ادامه مطلب 
کاربرد های درزگیر اتومبیل
 ۱۷ تیر ۱۴۰۰

کاربرد های درزگیر اتومبیل

کاربرد های درزگیر اتومبیل   درزگیر یا واکس ، نام یک محصول پر کاربرد در بخش تعمیرات و نگهداری از انواع وسایل نقلیه است. در مورد این محصول با نام های دیگری نظیر نوار درزگیر، موم درزگیر یا خمیر درزگیر هم سر و کار داریم. در برخی از منابع به دلیل ویژگی های فیزیکی و قابلیت هایی که این محصول ارائه می‌دهد، از ...  ادامه مطلب 
اسپری لاستیک
 ۱۶ تیر ۱۴۰۰

اسپری لاستیک

اهمیت اسپری لاستیک  به صورت کلی استفاده از تمیز کننده ها و اسپری ها برای محافظت از اتومبیل یک امر مهم و حیاتی است. در این زمینه نیاز لاستیک ها نیز نا دیده گرفته نمیشوند و بسیاری از شرکت های سازنده اسپری جات و …برای اتومبیل ها به منظور برق انداختن و یا نرم کردن لاستیک ها، اسپری هایی را طراحی و تولید کرده اند و برای ...  ادامه مطلب