نشت گیر سیلندر هالتس 

کد محصول:  
WW250

مشخصات کلی

کاربرد:بهبود روند خنک کاری موتور
 حجم: ۲۵۰ ml 
کشور سازنده: انگلستان

ویژگی ها

بدون رسوب گذاری
حفاظت  واشر سرسیلندر
جلوگیری از جوش آمدن موتور
جلوگیری از نشت آب از سر سیلندر
مناسب برای کلیه موتور ها از جنس آلومینیوم و آهن و فولاد

معرفی محصول:

درزگیر سیلندر هالتس یک محصول جدید با کیفیتی عالی به طور جدی در بهبود روند خنک کاری موتور بسیار موثر است.نشت آب از واشر سرسیلندر میتواند اثرات نا مطلوب و هزینه بری بر روی موتور ایجاد کند که استفاده از این محصول باعث جلوگیری از این پدیده میشود.دستورالعمل استفاده از این محصول در پشت بسته نوشته شده است.درزگیر سیلندر هالتس را میتوانید در مسافرت های طولانی مدت استفاده کنید و با اطمینان و خیال راحت از جوش آمدن موتور به رانندگی خود بپردازید.

موارد مصرف:

۱. در نشتی های خارجی؛
ترک خوردگی سرسیلندر یا سیلندر که از نشانه های آن کم شدن آب رادیاتور و یا ریختن آب در زیر اتومبیل میباشد.
۲. درنشتی های داخلی؛
خرابی واشرسرسیلندرکه از نشانه های آن وارد شدن روغن به آب یا واردشدن آب به روغن که در اصطلاح به آن (آب روغن قاطی کردن) گفته میشود
همچنین سوخت به داخل آب که از نشانه های آن کم شدن کمپرس (فشار پیستون در اثر احتراق) میباشد که موجب خروج دود سفید از اگزوز میگردد.

هشدارهای قبل از مصرف:

- قابل استفاده برای افراد باتجربه و مکانیک های حرفه ای
- خواندن کلیه اطلاعات قبل از استفاده از محصول شدیدا توصیه میگردد
- نشت گیر"واندرولد" با ضدیخ ها و خنک کننده ها سازگار نمیباشد، بنابراین قبل و بعد از مصرف سیستم خنک کننده اتومبیل را کاملا خالی و با آب فراوان بشویید.
- هرگز این محصول را درون روغن نریزید. این کار باعث خسارت و خرابی اساسی در موتور خواهد شد. درصورتیکه به اشتباه به داخل روغن ریخته شود رنگ روغن قرمز خواهد شد که سریعا باید روغن تعویض گردد.
- واندر ولد را نباید بطور مستقیم داخل سیلندرها ریخته شود. این محصول برای آب بند کردن پیستون ها نمیباشد
-  اگر در زمان استفاده از این محصول اتومبیل در معرض دمای زیر صفردرجه سانتیگراد قرار داشته باشد از واندرولد استفاده نکنید
 مقدارمصرف: 
 یک ظرف ۲۵۰ میلی لیتری برای استفاده در یک موتور با سیستم خنک کننده تا ظرفیت ۸ لیتری، مناسب است. برای سیستم هایی با ظرفیت بالاتر از ۸ لیتر از ۲ ظرف ۲۵۰ میلی لیتری این محصول استفاده نمایید. غلظت واندرولد باید بین ۳ تا ۶ درصد از حجم سیستم خنکی باشد.
 دستورالعمل
 - قبل از مصرف ظرف "واندرول" را خوب تکان دهید.
 درحالت های  ۱- نشتی های خارجی  و ۲- نشتی داخلی  A(مخلوط شدن آب و روغن)

 a. بعد از خنک شدن موتور ماشین، شلنگ خروجی سر سیلندر و ترموستات را باز کنید.
b. مقدار لازم از واندرولد را داخل خروجی سر سلندر ریخته و ترموستات و شلنگ را سر جایشان قرار دهید.
c. سیستم خنک کننده (رادیاتور) را با آب تمیز پر کنید.
d. برای ترک های خارجی هرگونه نشتی معلومی را با سیم ظرفشویی سوراخ گیری کنید.
e. موتور را روشن کنید تا زمانی که دیگر آب ندهد. (معمولا بین ۱۵ دقیقه تا ۲ ساعت) سپس در حد نیاز با آب تمیز در طول مدت تعمیر، آب رادیاتور را پر کنید. توجه داشته باشید در حالی که “WONDERWALD” داخل سیستم خنک کننده  وجود دارد، جهت استفاده از اتومبیل فقط با سرعت مطمعننه برانید.
f. بعد از تعمیر بگذارید موتور خنک شود و قبل از پر کردن سیستم خنک کننده با مواد ضد یخ یا آب رادیاتور آن را خالی کرده و به دفعات با فشار زیاد آب بشویید تا آب خالی شده کاملا شفاف شود.
 درحالت ۲- نشتی داخلی B (وارد شدن سوخت به داخل آب و مشاهده دود سفید از اگزوز)
 - برای تعمیر این گونه نشت ها لازم است سیلندر آسیب دیده دکپرس شده و موتور با تعداد سیلندرهای کمتری شروع به کار کند.
- در موتورهای بنزینی با سیستم سوخت رسان های الکتریکی، زمانی که موتور خنک است، درپوش احتراق را بردارید و سیم سوخت انژکتور سیلندر کمپرس شده را قطع کنید.
- هشدار: این روند و روش را تنها در صورت امکان قطع سیم سوخت دنبال و اجرا کنید. این روند را برای موتورهای بنزینی با کاربراتور به کار نبرید. اگر مطمئن نیستید حتمابا یک تعمیرکار حرفه ای چک کنید.
- برای موتورهای دیزلی در زمان خنکی موتور، یا سیم انژکتور دیزلی و یا بست بخاری را قطع کنید.
- مراحل  A تا C در بخش ۱ را انجام دهید.
- اجازه دهید تا موتور برای ۱۵ دقیقه با تعداد سیلندرهای سالم کار کند
- بعد از تعمیر اجازه دهید تا موتور کاملا خنک شده و سپس قبل از ریختن ضدیخ درسیستم خنک کننده موتور را کاملا خالی کرده و با مقدار زیادی آب بشویید.

مورد استفاده:

درزگیر سیلندر هالتس برای کلیه وسایل نقلیه سبک و سنگین و همچنین سیلندر های از جنس فولاد ،آلومینیوم و آهن نیز مناسب میباشد.

معرفی تولید کننده:

شرکت هالتس (Holts) در سال ۱۹۱۹ توسط فردی به نام داگلاس هولت در انگلستان تاسیس شد و این شخص بعد از جنگ جهانی مشتاق به تاسیس شرکتی در  زمینه لوازم خودرو گردید.این شرکت از سال ۱۹۱۹ تا به حال در تولید محصولات نگهداری و مراقبتی از خودرو  پیشتاز بوده است و در فضای رقابتی با دیگر شرکت های تولید کننده در این زمینه بسیار فعال بوده است. استفاده از مواد اولیه با کیفیت و به کارگیری افراد مجرب  و متخصص در تولید محصولاتی با کیفیت بالا بسیار موثر بوده است و از ویژگی های این شرکت انگلیسی تولید محصولات شوینده و تمیز کننده بدون افزودنی و با کیفیت بالا  میباشد. حضور در بازار رقابتی در بین سایر تولید کنندگان محصولات مراقبتی و تمیز کننده در دنیا  تضمینی بر کیفیت بالای محصولات شرکت (Holts) میباشد.