راهکارهایی برای پاک کردن حشرات از روی بدنه اتومبیل

راهکارهایی برای پاک کردن حشرات از روی بدنه اتومبیل
تاریخ:
۱۲ تیر ۱۴۰۰
راهکارهایی برای پاک کردن حشرات از روی بدنه اتومبیل
در این مطلب چند ترفند برای پاک کردن آثار چسبنده حاصل از برخورد حشرات به بدنه اتومبیل را معرفی خواهیم کرد.
اهمیت زدودن حشرات به خصوص بعد از خشک شدن آن‌ها بر روی بدنه اتومبیل مشخص می‌شود چرا که گا‌ها با گذشت زمان تنها راه حلی که جوابگو است کندن و خراشیدن حشرات است که با از بین رفتن رنگ اتومبیل همراه است.
در اینجا چند ترفند برای پاک کردن آثار چسبنده حاصل از برخورد حشرات را معرفی خواهیم کرد، ولی قبل از آن باید اشاره کنیم که چرا پاک کردن آثار این برخورد‌ها از روی اجزای اتومبیل مثل سپر و و جلو پنجره و شیشه سخت است و اهمیت دارد.
در درون بدن بعضی از حشرات مواد اسیدی وجود دارد که به محض برخورد روی بدنه اتومبیل پخش شده و با فعل و انفعالات شیمیایی رنگ اجزای اتومبیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
به همین دلیل گاهی بعد از زدودن باقی مانده این موجودات لکه‌ای روی بدنه اتومبیل باقی می گذارد که پاک کردن آن بسیار دشوار است.
بعضی افراد سعی می‌کنند با خراشیدن و یا کندن جای حشرات و یا با دستمال کشیدن اثر حشره را پاک کنند و بعضی دیگر هم از پاک کننده‌های شیمیایی و حتی رنگ‌های گران قیمت برای حل این مشکل استفاده می کنند.
درکل می‌توان گفت استفاده از راه حل‌های علمی به جای کندن رنگ اتومبیل معقولانه ‌تر و حتی مقرون به صرفه‌تر است؛ بنابراین استفاده پاک کننده‌های شیمیایی بهتر از کندن و پاک کردن اثر حشره با دست و یا دستمال است. زیرا از بین بردن اثر حشرات با این روش‌ها ممکن است به رنگ اتومبیل آسیب برساند.
پاک کردن جای حشرات از روی شیشه ماشین
بهترین راه حل برای شیشه اتومبیل استفاده از دستمال مخصوص با الیاف مایکروفایبر است، زیرا این دستمال‌ها مانند دستمال‌های عادی از خود پرز به جا نگذاشته و از نرمی مناسبی نیز برخوردارند. این دستمال‌ها با ترکیب آب و مواد شوینده تاثیر بسیار خوبی داشته و همچنین مقرون به صرفه نیز می‌باشند.
برای لکه‌های چسبنده‌تر اضافه کردن مقداری جوش شیرین به ترکیب آب و شوینده نیز موثر است. ذرات جوش شیرین بسیار ریز هستند و باعث ایجاد خراش روی شیشه اتومبیل نمی‌شوند.
راه حل دیگری که برای پاک کردن جای حشرات از روی شیشه توصیه می‌کنیم استفاده از مقداری نوشابه‌ی کولا است. ترکیب شیمیایی اسیدی نوشابه باقی مانده‌ی جای حشرات را حل کرده و پاک کردن آن را ساده میکند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با دقت با نوشابه آن محل را شسته و سپس با آب و صابون پاک کنید.
و راه حل ساده تر و بی دردسرتر استفاده از اسپری پاک کننده حشرات است که به همین منظور طراحی شده است و فقط کافیست نقطه مورد نظر اسپری کنید و پس از چند دقیقه با آب بشویید.
چگونه باقی مانده حشرات را به طور کامل از بدنه اتومبیل پاک کنیم؟
یافتن روشی مناسب در چگونگی رفع باقیمانده حشرات از روی بدنه اتومبیل برای جلوگیری از هرگونه آسیب دائمی لازم است؛ نه تنها پاک کردن حشرات مرده از روی بدنه اتومبیل، بلکه حفظ درخشش و رنگ وسیله نقلیه نیز در اولویت است.
مهم‌ترین مرحله در شروع کار، تمیز کردن هرچه سریع‌تر مواد زائد است که آسیبی بر روی بدنه اتومبیل ایجاد نکند.
استفاده از اسپری واکس:
با استفاده از یک حوله مایکروفایبر و واکس می‌توان قسمتی از بدنه اتومبیل که آثار باقیمانده حشرات بر آن است را تمیز کنید.
این روش ایمن و موثر است که وسیله نقلیه آسیبی نمیبیند.
توجه کنید که قبل از پاک کردن، واکس را به روی دستمال اسپری کرده و از یک جهت پاک کنید تا به طور تصادفی بدنه اتومبیل خراشیده نشود.
استفاده از مایع شستشوی اتومبیل و اسفنج پاک کننده:
از یک صابون اتومبیل که در مقداری آب مخلوط شده است استفاده کنید و حشرات را با اسفنج آغشته به آب و صابون جدا کنید.
اسفنج تقریباً هر چیزی را از بین می‌برد، به خصوص این که سطح کمی زبر باشد.
مانند روش قبل باید مراقب باشید تا بدنه اتومبیل خراشیده نشود. این روش بیشتر روی شیشه جلو اتومبیل موثر است.
استفاده از اسپری ضد حشرات:
در شرایطی که حشرات بر بدنه اتومبیل چسبیده و یا در عمق رنگ اتومبیل نفوذ کرده باشند، به پاک کننده‌ای قوی ‌تر نیاز خواهید داشت.
اسپری ضد حشرات راه حلی نهایی است که پاک کردن آن‌ها را ساده می‌کند. کافی است محل مورد نظر را اسپری کرده و حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید، سپس با دستمال مایکروفایبر آن را پاک کنید.
محصول دیگری که می‌توان برای از بین بردن حشرات امتحان کرد، محلول مخصوص شستشوی حشرات است که می‌توان در مخزن شیشه شوی اتومبیل ریخته و توسط برف پاک کن حشرات را از شیشه جلوی اتومبیل تمیز کرد.
پیشگیری از برخورد حشرات:
اگر چه روش‌های ذکر شده در از بین بردن حشرات که هنگام رانندگی به اتومبیل برخورد کرده اند، موثر است، اما باید در مرحله نخست به فکر راه‌هایی برای جلوگیری از برخورد آن‌ها باشید.
البته که نمی‌توان در حین حرکت از این حشرات به دور بود، اما می‌توان از یک لایه محافظ استفاده کرد. این کار باعث می‌شود که حشرات روی لایه محافظ چسبیده و از بین بردن آن‌ها ساده باشد.
لایه‌های محافظ برای جلوگیری از برخورد و چسبیدن حشرات
لایه‌ ی محافظ برای جلوگیری از برخورد و چسبیدن حشرات به بدنه اتومبیل واکس می‌باشد.
واکس:
واکس اتومبیل تنها برای محافظت از روکش رنگ نیست بلکه تمیز کردن حشرات را از بدنه اتومبیل آسان می‌کند. در حقیقت، حشرات کوچک‌تر به راحتی از بین می‌روند.
پوشش رنگی محافظ:
این یک روش موقت دیگر برای محافظت از اتومبیل حین مسافرت است.
 
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
              
              
 ___ _ __ __  __ __ _ 
 / _ \| '_ \ \ \ / / / _` |
| __/| | | | \ V / | (_| |
 \___||_| |_| \_/  \__,_|
              
              
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
انواع اسپری اتومبیل
 ۲۴ تیر ۱۴۰۰

انواع اسپری اتومبیل

انواع اسپری اتومبیل اسپری اتومبیل یکی از بهترین و پرفروش ترین محصولاتی است که برای تمیز کردن و نگهداری از اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد. چرا باید از اسپری اتومبیل استفاده کنیم؟ یکی از مهمترین و اساسی ترین سوال هایی که برای بسیاری از افراد در هنگام استفاده از اسپری اتومبیل پیش می آید، اهمیت و ضرورت ...  ادامه مطلب 
کاربرد های درزگیر اتومبیل
 ۱۷ تیر ۱۴۰۰

کاربرد های درزگیر اتومبیل

کاربرد های درزگیر اتومبیل   درزگیر یا واکس ، نام یک محصول پر کاربرد در بخش تعمیرات و نگهداری از انواع وسایل نقلیه است. در مورد این محصول با نام های دیگری نظیر نوار درزگیر، موم درزگیر یا خمیر درزگیر هم سر و کار داریم. در برخی از منابع به دلیل ویژگی های فیزیکی و قابلیت هایی که این محصول ارائه می‌دهد، از ...  ادامه مطلب 
اسپری لاستیک
 ۱۶ تیر ۱۴۰۰

اسپری لاستیک

اهمیت اسپری لاستیک  به صورت کلی استفاده از تمیز کننده ها و اسپری ها برای محافظت از اتومبیل یک امر مهم و حیاتی است. در این زمینه نیاز لاستیک ها نیز نا دیده گرفته نمیشوند و بسیاری از شرکت های سازنده اسپری جات و …برای اتومبیل ها به منظور برق انداختن و یا نرم کردن لاستیک ها، اسپری هایی را طراحی و تولید کرده اند و برای ...  ادامه مطلب 
ضد یخ و طریقه استفاده آن
 ۱۶ تیر ۱۴۰۰

ضد یخ و طریقه استفاده آن

ضد یخ   نگهداری از اتومبیل ، نیاز به درک نحوه کار و اجزای مختلف مورد نیاز برای درست کار کردن آن دارد.یکی از اجزای مهم ,سیستم خنک کننده است که به ضد یخ نیاز دارد.این مایعات برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موتور ضروری هستند. ضد یخ ، همچنین به عنوان خنک کننده شناخته می شود.مایعی است که به رادیاتور اضافه می ...  ادامه مطلب 
حوله مایکروفایبر چیست؟
 ۱۲ تیر ۱۴۰۰

حوله مایکروفایبر چیست؟

حوله مایکروفایبر چیست؟ حوله یکی از وسایل ضروری است که در طرح‌ها و جنس‌های مختلفی در بازار وجود دارد. یکی از انواع حوله که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ حوله مایکروفایبر است. حوله‌های مایکروفایبر نسبت به انواع دیگر مثل پنبه، سبک‌تراست و دارای قدرت پاک‌کنندگی بیشتری است. در ادامه با این نوع ...  ادامه مطلب